Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Wykonując naprawy rozrządów wymieniamy: dla odpowiedniego typu rozrządu paski i łańcuchy wraz z napinaczami i rolkami, uszczelniacze, pompy cieczy chłodzącej i płyn chłodzący.

Rozrządy w przypadku różnych rodzajów silnika występują z napędem paskowym i łańcuchowym. Mają one mówiąc w skrócie sterować dopływem paliwa do cylindrów i usunąć z nich produkt spalania. Ich wymiana wymaga ścisłego stosowania norm kątowych wyznaczonych przez inżynierów Seata. Skutki błędów przy wymianie, zmiana kątów w trakcie jazdy, czy zerwania napędu, to wysokie koszty napraw. Umiejscowienie rozrządu stwarza bardzo ciężkie warunki zróżnicowanych temperatur i przeciążeń mechanicznych, stąd też inżynierowie producenta przewidują okres jego eksploatacji dla konkretnego wieku i przebiegu auta, zalecając nawet jego skrócenie w przypadku miejskiej eksploatacji. Chcielibyśmy Państwa przekonać, że wymiana wychodzi znacznie taniej, w przeciwnym wypadku dochodzi do znacznego uszkodzenia silnika, a głównie tłoków, zaworów, głowicy. I często po analizie kwot jakie należałoby przeznaczyć na naprawę silnika okazuje się, że korzystniejszym rozwiązaniem jest jego wymiana.

Należy podkreślić jak wielką rolę odgrywa wymiana tylko kompletnych rozrządów, równocześnie z pompą cieczy chłodzącej. Zwracamy na to szczególna uwagę, gdyż są warsztaty, które oferują tańsze wersje kończące się często remontem silnika. Dodatkową czynnością przy rozrządach z napędem paskowym są reperacje uszczelnień, ponieważ wyciekający olej powoduje uszkodzenia pasków. Wymiana paska bez zastosowania pozostałych składników kompletu to również duże ryzyko i niefachowość, gdyż ich niesprawność niszczy pasek. Pompa cieczy chłodzącej nie poddana jednoczesnej wymianie po uszkodzeniu, to nie funkcjonujące chłodzenie silnika i ogrzewanie w aucie, oraz znowu trzeba zapłacić za robociznę wymiany rozrządu.

Kupując auto używane należy w możliwie dokładny sposób określić czy rozrząd był obsługiwany i gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości lepiej od razy wziąć poprawkę finansową na jego natychmiastowa wymianę.

Fundamentem naszej fachowości jest zespół, którego praktyka zapewnia solidność i spełnienie norm Seata przy każdej wymianie rozrządu, zapraszamy, można na nas liczyć.

Jeśli znajdziecie się Państwo w awaryjnej sytuacji, zawsze można liczyć na naszą pomoc i przyjechać w każdym momencie.