Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

Wykonując naprawy zawieszenia wymieniamy: łożyska i piasty kół, gumy, poduszki i łączniki stabilizatora, drążki i końcówki drążków kierowniczych, amortyzatory i poduszki amortyzatorów, wahacze kompletne, tuleje i sworznie wahaczy.
W wielu przypadkach możemy wykonać taniej naprawę dzięki regenerowaniu drogich przekładni układu kierowniczego.

Zawieszenie naszego pojazdu mówiąc w skrócie umożliwia tłumienie nierównomierności drogi, bezpieczne poruszanie się na zakrętach, oraz dzięki dobrej przyczepności kół do drogi bezpieczne hamowanie.

Teoria i praktyka wskazuje, że żywotność zawieszenia oprócz kwestii czysto materiałowych uzależniona jest także od techniki jazdy i obciążeń w trudniejszych warunkach drogowych. Uderzenia w dziury i krawężniki, oraz kolizje drogowe to częste przypadki nagłego wybicia zawieszenia.

Niejednokrotnie spotykamy się z pytaniami Klientów czy w trudniejszych warunkach drogowych lepiej dodać gazu, czy też wręcz przeciwnie. Żywotność zawieszenia w tych warunkach będzie wyższa przy spokojniejszej jeździe ze względu na niższe przeciążenia.

W przypadku zauważenia uszkodzeń należy szybko reagować i poddać auto naprawie. Wielokrotnie Klienci odczuwają na własnej skórze jak odwlekanie koniecznej naprawy nadwyręża ich finanse. Większość układów jest mechanicznie rozbudowana i złożona z wielu elementów współpracujących, wśród których jedno słabe zużyte ogniwo może narazić nas na większe straty. Stąd też przeglądy i kontrolowanie na bieżąco stanu technicznego auta to mniej nerwowych sytuacji i na dłuższą metę tańsza eksploatacja.

Przyjmując Państwa auta do naprawy wyjaśniamy które z nich wymagają nastawienia geometrii i ścisłego stosowania normatywów wyznaczonych przez Seata. Na naszym wyposażeniu serwisowym posiadamy skomputeryzowany sprzęt do geometrii pozwalający dobrać właściwe kąty dla wszystkich produkowanych modeli, wszelkie odchylenia od tych wartości to złe prowadzenie się auta i często obrócona kierownica.

Spotykamy się z pytaniami o cenę, która jest często uzależniona od tego czy dana operacja wymaga nastawienia geometrii czy też nie. Jeśli wymaga, będzie wyższa i nie dajmy się zwieźć pozorom, gdy inne warsztaty zaproponują zbyt niska cenę

Jeśli znajdziecie się Państwo w awaryjnej sytuacji, zawsze można liczyć na naszą pomoc i przyjechać w każdym momencie.