Home » Serwis » Naprawy układu kierowniczego

Naprawy układu kierowniczego

Wykonując naprawy układu kierowniczego wymieniamy: drążki i końcówki drążków kierowniczych, przeguby wewnętrzne i zewnętrzne wraz z osłonami, pompy wspomagania, zwrotnice, płyn w układzie wspomagania.
W wielu przypadkach możemy wykonać taniej naprawę dzięki regenerowaniu drogich przekładni

Układy kierownicze mówiąc w skrócie umożliwiają sprawne prowadzenie auta i zmiany kierunków jazdy, oraz dzięki układom wspomagania lżejsze obracanie kołem kierownicy.

W przypadku zauważenia nadmiernych luzów w układzie kierowniczym, nadmiernego ruchu jałowego koła kierownicy, gdy auto ściąga z właściwego toru jazdy, oraz gdy zauważymy wycieki płynu wspomagania, którego nadmierny ubytek powoduje uszkodzenie pompy wspomagania i rosną koszty napraw.

Teoria i praktyka wskazuje, że żywotność układu kierowniczego oprócz kwestii czysto materiałowych uzależniona jest także od techniki jazdy i obciążeń w trudniejszych warunkach drogowych. Uderzenia w dziury i krawężniki, oraz kolizje drogowe to częste przypadki nagłego wybicia jego elementów.

Niejednokrotnie spotykamy się z pytaniami Klientów czy w trudniejszych warunkach drogowych lepiej dodać gazu, czy też wręcz przeciwnie. Żywotność układu kierowniczego w tych warunkach będzie wyższa przy spokojniejszej jeździe ze względu na niższe przeciążenia.

Spotykamy się również z przeróbkami i z modyfikowaniem przez Klientów fabrycznych zawieszeń na sztywniejsze poprzez zmianę na sztywniejsze komplety amortyzatorów wraz ze sprężynami, oraz poprzez zmianę na szersze felgi wraz z szerszymi oponami, co docelowo obniży żywotność układu kierowniczego.

Przyjmując Państwa auta do naprawy układu kierowniczego za każdym razem podkreślamy, że wymagają one bezwzględnie nastawienia geometrii i ścisłego stosowania normatywów wyznaczonych przez Seata
Na naszym wyposażeniu serwisowym posiadamy skomputeryzowany sprzęt do geometrii pozwalający dobrać właściwe kąty dla wszystkich produkowanych modeli, wszelkie odchylenia od tych wartości to złe prowadzenie się auta i często obrócona kierownica.

Gdy spotykamy się z pytaniami o cenę naprawy za każdym razem podajemy cenę łączną wraz z geometrią i nie dajmy się zwieźć pozorom, gdy inne warsztaty zaproponują zbyt niska cenę nie wykonując geometrii.

Jeśli znajdziecie się Państwo w awaryjnej sytuacji, zawsze można liczyć na naszą pomoc i przyjechać w każdym momencie.