Home » Warto Wiedziec » Skontroluj używanego Seata przed zakupem
auto używane

21

Maj

Skontroluj używanego Seata przed zakupem

Świadczone przez nas usługi umożliwiły zdobycie solidnej praktyki i zaufania do naszych kontroli przed zakupowych.

Wiemy jak wiele zależy od dokładnej weryfikacji stanu technicznego auta, gdyż od tego będą zależały przyszłe koszty napraw. Efektem wykonanej kontroli jest dzisiejszy stan techniczny auta, dzięki któremu sprawdzicie Państwo czy sprzedający wszystko uczciwie powiedział. Często nie jest również brane pod uwagę, ze zakup auta używanego stanowi inwestycję i dobrze jest podejmować rozważne decyzje i przewidzieć ewentualne konsekwencje zakupu złego egzemplarza, który będzie później trudny do sprzedania i można będzie ponieść niepotrzebne straty.

Wykonujemy czynności kontrolne całej mechaniki pojazdu, jego elektroniki, oraz jakości powłoki lakierniczej i nadwozia.

W czynnościach kontrolnych stanu mechaniki posługujemy się podnośnikami, ścieżką kontroli pojazdów i innym sprzętem serwisowym. Możemy dzięki temu wykryć intensywność zużycia elementów mechanicznych uzależnioną od regularności dotychczasowej obsługi auta. Szybko wyjdzie na jaw, czy ostatni właściciel dbał o auto, czy też planując sprzedaż wyciskał z niego ostatnie soki. Poznamy to weryfikując podzespoły napędowe, układ kierowniczy i hamulcowy, stan zawieszenia, oraz obserwujemy szczególnie na silniku czy występują wycieki i zapocenia.

Kontrolę elektroniki przeprowadzamy diagnoskopem serwisowym, dzięki czemu możemy wykryć różnego rodzaju błędy w systemie. Są to dość istotne informacje, gdyż koszty napraw elektroniki należą do wysokich.

Jakość powłoki lakierniczej i nadwozia należy do najistotniejszych parametrów używanego auta. W naszej ocenie auto powypadkowe w którym zostaną wykryte naruszone strefy bezpieczeństwa nie nadaje się do zakupu. Większość sprzedających reklamuje auto jako bezwypadkowe, co często mija się z prawdą. W czasie kontroli powłoki lakierniczej wszystko wyjdzie na jaw. Ocenimy, czy lakierownie elementów nadwozie zostało wykonane według sztuki, czy też niewielkim kosztem, co kończy się purchlami na lakierze i intensywna korozją. Bardzo trudno znaleźć auto o fabrycznej grubości lakieru, dlatego też warto skorzystać z naszej pomocy, aby ocenić które odstępstwa od oryginału są dla Państwa bezpieczne.

Po wykonanej kontroli Klient otrzymuje raport z wykrytych defektów, który następnie jest omawiany szczególnie pod kątem kosztów napraw jakie czekają Klienta w najbliższym czasie. Analizując naprawy warto wziąć pod uwagę możliwość wykonania ich w naszym serwisie.

Często się zdarza, że kupujący po przekonaniu się z jak wadliwym autem ma do czynienia rezygnuje z zakupu i szuka następnego, co jest dowodem potrzeby takiej kontroli, aby na dać się naciągnąć na przyszłe straty.

Rynek aut używanych jest bardzo mocno rozwinięty, a ilość Seatów sprowadzonych z zagranicy znacznie przekracza liczbę egzemplarzy pochodzących z krajowych salonów. Tak duże zapotrzebowanie wynika z różnicy pomiędzy ceną auta nowego i używanego, a także daje możliwość zakupu auta z lepszym wyposażeniem. Powodem jest również przekonanie wielu Klientów, że na kupnie auta nowego ponosi się straty.

A co mówią liczby. Auto nowe zakupione w salonie traci już w momencie zakupu około 20 % wartości, a w przeciągu trzech czterech lat około 50 %. Są to bardzo duże kwoty idące w dziesiątki tysięcy złotych powodujące, że Klienci sięgają po auta używane. Ze względu na stan techniczny i prawdopodobieństwo znalezienia dobrego egzemplarza to właśnie 3, 4 letnie Seaty są bardzo poszukiwane. Liczby mówią również, że gdyby oszczędności z takiego zakupu przeznaczyć na eksploatację takiego auta to uważamy, że byłby problem wydać te pieniądze.

Ale należy wziąć pod uwagę, że zakup przyniesie korzyści pod warunkiem, że wykonacie Państwo kontrolę przed zakupową.