Home » Serwis » Wymiana przechowanie opon

Wymiana przechowanie opon

Na dzień dzisiejszy wymiany opon jesienno zimowe stały się tradycją, natomiast czy wymiany opon ze względu na ich zły stan techniczny są równie poważnie traktowane.

Z naszych obserwacji wynika, że niezbyt, a przecież nie tylko temperatura zmienia skuteczność ogumienia, ale również ciśnienie, data produkcji i grubość bieżnika.

Teoria i praktyka wskazuje na konieczność wykonywania systematycznych wymian opon, gdy temperatury powietrza wahają się w okolicy 7 stopni. Niższe temperatury to zdecydowanie ciężkie warunki dla pracy opon letnich, które tracą przede wszystkim swoja sprężystość, a to już w dalszej konsekwencji ograniczenie możliwości sprawnego hamowania i prowadzenia pojazdu. Z tego względu dbałość o wymianę opon we właściwym czasie przed nastaniem niskich temperatur jest tak istotna dla naszego bezpieczeństwa.

Przed zakupem opon zimowych często Klienci zastanawiają się czy można zamontować opony węższe od letnich. Można i to nie tylko dlatego, że będą tańsze, ale i dlatego, że zapewnią wyższy wskaźnik docisku opony do podłoża w warunkach zimowych.

Oferujemy w każdej chwili wymiany opon, wymiany kół całych, wyważenie i przechowanie.