Home » Serwis » Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Stosowane przez nas skomputeryzowane urządzenie do układów klimatyzacyjnych wykonuje: Kontrolę szczelności układu, kontrolę stanu gazu chłodzącego w układzie i w razie wykrycia nieprawidłowości doprowadza do wartości zgodnej z normami, oczyszczenie gazu chłodzącego, kontrolę jakości działania sprężarki klimatyzacji, parownika i skraplacza, kontrolujemy siłę chłodzenia klimatyzacji, wymieniamy filtr kabiny, odgrzybiamy układ.
Wykonując naprawy wymieniamy: wentylatory układu, sprężarki klimatyzacji, wykonujemy także regenerację kosztownych sprężarek, wymieniamy przewody układu, chłodnice, parowniki, skraplacze, przy większych naprawach układ jest płukany.

Teoria i praktyka wskazuje konieczność wykonania przeglądu klimatyzacji i bieżących napraw najlepiej co rok.

Wyposażanie aut w klimatyzację od wielu lat należy do standardów. Wiemy jak szybko się do niej przyzwyczailiśmy i jak męczące są dni gdy nie działa sprawnie. Powinno być także brane pod uwagę, że w wysokich temperaturach kierowanie pojazdem bez działającej klimatyzacji jest mniej bezpieczne, gdyż osłabieniu ulegają zdolności psychomotoryczne kierowcy. Układy klimatyzacji mają również zdolności higroskopijne, czyli wchłaniają wilgoć i czyszczą powietrze z zanieczyszczeń, możemy to wykorzystywać w wilgotne dni do osuszania szyb w naszym samochodzie.

Koniecznie należy także wymieniać na nowy filtr kabiny i odgrzybiać przewody układu najlepiej co rok, ponieważ zawilgocone zanieczyszczenia pyliste są bardzo dobrym środowiskiem do rozrastania się bakterii, powodując wydobywanie się niemiłych zapachów i stany alergiczne na które wielu kierowców jest wrażliwych.

Często nie jest brane pod uwagę przez Klientów, że przeglądy klimatyzacji wykonywane na bieżąco pozwalają uchronić użytkownika przed większymi defektami. Wiele z nich można wykryć i w porę naprawić. A warto być przezornym, gdyż układy klimatyzacji są dość rozbudowane i większe naprawy są kosztowne. Często przyjeżdżają do nas Klienci aby naprawić klimatyzację, która od jakiegoś czasu nie chłodzi i podpowiadają, że tak zwane nabicie wystarczy. W większości przypadków to nie wystarcza i układy te wymagają naprawy. Warunkiem podstawowym jaki musi być spełniony to szczelność układu, oraz ilość gazu chłodzącego zgodna z normami, ani nie za dużo, ani nie za mało, ponieważ w przypadku niezgodności klimatyzacja nie będzie chłodziła we właściwy sposób. W obu tych przypadkach przyjeżdżają do nas auta, z tym że gdy ilość gazu jest niewystarczająca, sprężarka klimatyzacji zaciera się, a te naprawy są już kosztowne.

Wiemy, że komfort jeżdżenia z włączoną klimatyzacją pociąga za sobą zwiększone zużycie paliwa. Jest to rezultatem poboru części mocy silnika do napędu sprężarki klimatyzacji. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku temperatura powietrza, które doprowadzone zostanie do układu. Możemy mieć na to wpływ, uruchamiając w gorące letnie dni funkcję obiegu wewnętrznego, co korzystnie wpłynie na efektywność chłodzenia i zużycie paliwa.

Wielokrotnie Klienci zgłaszają, że klimatyzacja sterowana automatycznie jest dla nich dokuczliwa. Chodzi tu głównie o siłę działających nawiewów sterowanych przez moduły elektroniczne, który z pewnością nie ulegają przeziębieniu. Dopóki komputer nie zrealizuje zadanej przez kierowcę temperatury będzie wiało mocniej. Jest oczywiście rozwiązanie w tej sytuacji, gdyż na pewien czas jest możliwe sterowanie manualne klimatyzacją, które uruchomimy zmieniając moc i kierunek nawiewu. W każdej chwili można później wznowić sterowanie automatyczne.

Jeśli znajdziecie się Państwo w awaryjnej sytuacji, zawsze można liczyć na naszą pomoc i przyjechać w każdym momencie.