Home » Serwis » Naprawy układu wydechowego

Naprawy układu wydechowego

Wykonując naprawy układu wydechowego wymieniamy: rury wydechowe, rury wydechowe końcowe, tłumiki części przedniej, środkowej i końcowej, łączniki elastyczne, wieszaki, kolektory wydechu, filtry cząstek stałych, sondy lambda, katalizatory i spawamy części składowe.

Układy wydechowe mówiąc w skrócie wytłumiają pracę silnika, usuwają z niego produkt spalania i filtrują spaliny wydechowe. Często nie jest brane pod uwagę przez Klientów, że główne parametry charakteryzujące silnik jak moc, moment obrotowy, oraz spalanie są od niego zależne. Jego niesprawność jest uciążliwa zarówno dla nas, jak i dla innych.

Umiejscowienie układów wydechowych pod autem stwarza bardzo ciężkie warunki zróżnicowanych temperatur i możliwych uszkodzeń mechanicznych ze strony kamieni, błota i śniegu. Działania tych czynników są przyczyną korodowania elementów co dalej prowadzi do nieszczelności i dużego hałasu, a w dalszej konsekwencji do uszkodzenia podwozia i przedostania się toksycznych spalin do wnętrza auta.

W skrócie mówiąc niesprawność układu wydechowego redukuje w niewielkim stopniu moc silnika. Ale są również działania stosowane w motosporcie podwyższające parametry silnika. Nie zalecamy ich wykonywać we własnym zakresie, gdyż są dość skomplikowane i czasochłonne. Modyfikacje sportowych układów wydechowych zmierzają w kierunku minimalizowania oporów spalin w połączeniu z kontrolowaniem ich zawirowań.

Jeśli znajdziecie się Państwo w awaryjnej sytuacji, zawsze można liczyć na naszą pomoc i przyjechać w każdym momencie.