Home » Serwis » Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka Komputerowa

Wyliczenie przeprowadzanych czynności diagnostycznych i wymienianych części zamiennych: Kontrolę elektroniki przeprowadzamy diagnoskopem serwisowym, dzięki czemu możemy wykryć różnego rodzaju błędy w systemie, skasować je jeśli nie są stałe i skasować inspekcje serwisowe przeglądowe, naprawiamy układy elektryczne silników benzynowych i dieslowski i z filtrami cząstek stałych, podzespoły ABS i z nimi sprzężone, układy poduszek powietrznych, elektryczne szyby, centralne zamki, mechanizmy wycieraczek, alternatory, wentylatory klimatyzacje nadmuchy rozruszniki, przepustnice, instalacje elektryczne, wymieniamy wiązki przewodów, cewki, termostaty, przekaźniki, przełączniki, bezpieczniki, skrzynki bezpieczników, piny, świece żarowe i zapłonowe, kopułki, kostki, czujniki wałka rozrządu, korbowego i temperatury, montujemy haki holownicze, czujniki parkingowe i alarmy.

Elektronika na dobre od dawna zadomowiła się w naszych samochodach spełniając wiele funkcji w zakresie bezpieczeństwa jazdy, wygody użytkowników i zwiększenia czystości spalin. Jej rola jest coraz większa, jednakże wiemy również z doświadczenia, że auta nasze narażone są równocześnie na zwiększoną awaryjność. W wykryciu wielu usterek pomagają nam komunikaty wyświetlające się na desce rozdzielczej, które powinny być następnie przeanalizowane w naszym serwisie pod kątem napraw.

Krąży opinia wśród Klientów, że komputer serwisowy wykrywa szybko i precyzyjnie wszystkie usterki. Nic bardziej mylnego, komputery obecnie dostępne ogólnie rzecz biorąc pokazują tylko podzespoły którym należy się bliżej przyjrzeć. Diagnozy wymagają dużego doświadczenia i zaawansowanych urządzeń serwisowych i to nie tylko elektronicznie (jak jakość styków i instalacji elektrycznych), ale również pod katem parametrów mechanicznych takich jak podciśnienia, szczelność, ciśnienie, wydajność i inne. Wymaga to dłuższej pracy technika i jest kosztowniejsze.

Jeśli znajdziecie się Państwo w awaryjnej sytuacji, zawsze można liczyć na naszą pomoc i przyjechać w każdym momencie.